Kinomaniacy krakowscy może trafili już do Camera Cafe, wszystkim pozostałym chciałabym przedstawić to znajdujące się przy ulicy Wiślnej miejsce, ogłaszające się jako pijalnia czekolady oraz kawiarnia.

3-1024x700 Camera cafeAsortyment jednak mają o wiele bogatszy. Już przed wejściem do lokalu można swobodnie postudiować wywieszoną ofertę, z której jasno wynika, że w środku możemy zarówno napić się kawy, herbaty, chłodnych napojów, drinków (przy czym zawsze jeden wybrany dostępny jest w promocyjnej cenie jako drink tygodnia) jak i przekąsić co nieco. W tym wypadku wybór obejmuje sałatki, bruchetty oraz naleśniki. Jednak specjalnością lokalu pozostaje gorąca i mrożona czekolada, co ostatecznie skusiło mnie do odwiedzenia tego miejsca.


Wnętrze urządzone jest w ciepłych beżowych i pomarańczowych kolorach. Dwie sale wypełniają niewielkie stoliki i niezwykle wygodne, miękkie fotele lub obite krzesła. Do filmów nawiązują zarówno stylizowane na kadry zdjęcia ze słynnych hollywoodzkich produkcji, a także wielkie standy z bohaterami kinowymi. Ale to nie wszystko – miłośnicy X muzy mogą delektować się kawą i ciastem przeglądając magazyny i książki filmowe. Wybór czekolad jest wystarczający, ale nie przyprawia o zawrót głowy. Nieco lepiej prezentują się czekolady mrożone i desery na zimno. Po rozmowie z bardzo miłą i profesjonalną obsługą zdecydowałam się na gorącą piernikową czekoladę w cenie 10 złotych, na którą czekałam tylko dwie minuty. Cena całkowicie przystaje do jakości – napój okazał się idealnie kremowy, aromatyczny i gęsty dokładnie tak jak lubię – w trzech czwartych dający się wypić, w jednej czwartej nadający się do wyjadania łyżeczką. Smak piernika opierał się w większości na przyprawie, a nie, co jest ostatnio nagminne, sztucznym syropie piernikowym, dzięki czemu belgijska czekolada nie była ani odrobinę za słodka.

1-1024x670 Camera cafeMinusem lokalu jest dosyć ograniczona przestrzeń, w której jest się za bardzo, jak na mój gust na widelcu, oraz trochę zbyt głośna dla pracujących lub rozmawiających osób muzyka. Myślę jednak, że wybiorę się tam ponownie, aby skosztować czekolady z dodatkiem miętowej pasty, polecanej przez obsługę.

2-1024x580 Camera cafe

ADRES:
ul. Wiślna 5, 31-007 Kraków
Zobacz na mapach Google

KONTAKT:
tel. 601 190 381
www: Camera Cafe
 

GODZINY OTWARCIA:
Codziennie od 10:00 do 22:00

*zdjęcia użyte w wpisie pochodzą z profilu Google+ Camera Cafe
88bd97ba9fc0b66adb9be24805afce42?s=100&d=mm&r=g Camera cafe

Miłośniczka kawy (szczególnie bałkańskiej, prosto z dżezwy), wielbicielka herbaty (z naciskiem na czarną gruzińską z konfiturą różaną), pasjonatka jedzenia (głównie wegetariańskiego i wegańskiego), fanatyczka deserów (a najbardziej amerykańskiego ciasta czekoladowego z masłem orzechowym)