Ciekawa jestem, jaki jest Wasz idealny przepis na wieczór w Krakowie… Może spacer po Rynku i podziwianie przepięknie oświetlonej architektury? Albo rozmowy w gronie przyjaciół? A może dobre ciastko i ciekawa książka?

Jeśli przynajmniej na jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to chciałabym Was zaprosić na kolejną edycję akcji „Ciacho za ciacho”, w niedzielę 22. marca od godz. 8.00 do 22.00 w krużgankach klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Stolarskiej 12. Jest to kiermasz słodkości, książek i ozdób organizowany przez grupę charytatywną Szpunt, działającą przy Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim „Beczka”.

11041479_809867669088749_643287480_n Ciacho za ciacho czyli kiermasz ciast i książek

Wypieki, gofry i ciepłe napoje będą przygotowane przez krakowskich cukierników, blogerów kulinarnych oraz członków wspólnot działających przy klasztorze. Smakołyki będzie można spożywać siedząc przy stolikach razem z przyjaciółmi albo spacerując po krużgankach i podziwiając liczne nagrobki, pomniki oraz malowidła. Moim zdaniem, wyjątkowo efektownie prezentują się wieczorem, dyskretnie i nastrojowo oświetlone… Bibliofilom proponuję przeglądnięcie oferty stoisk z książkami, ponieważ można znaleźć zarówno nowe wydawnictwa, jak i pozycje unikatowe i niewydawane od lat, na dodatek, w bardzo dobrej cenie. Przy okazji można również nabyć ręcznie wykonane ozdoby na Wielkanoc, które na pewno ucieszą naszych bliskich.

11075058_809867659088750_1168264214_n Ciacho za ciacho czyli kiermasz ciast i książek

Co najważniejsze – spędzając miło czas, możemy jednocześnie pomóc potrzebującym! Cały dochód z akcji zostanie przekazany na potrzeby Domu Pomocy Społecznej Dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach, gdzie aktualnie przebywa pięćdziesięciu sześciu chłopców z różnym stopniem niepełnosprawności.

Nie jest to pierwsza tego typu akcja grupy „Szpunt”. Przez dziesięć lat, dzięki zebranym funduszom, udało się m. in. wybudować studnię w Sudanie, doposażyć szpital w Ugandzie i zebrać pieniądze na budowę szkoły w Kamerunie.
Czy można wyobrazić sobie lepszy pomysł na spędzenie przyjemnej niedzieli?

Więcej informacji o akcji „ Ciacho za ciacho ” znajdziecie na stronach:

www

zdjęcia pochodzą ze strony http://www.beczka.krakow.dominikanie.pl
0bdadfdc37e118c68c40114ed98e40af?s=100&d=mm&r=g Ciacho za ciacho czyli kiermasz ciast i książek

Antropolożka kuchni, dziennikarka, muzeolożka. Przeciwniczka chemii w kuchni i złych manier w jadalni. Na talerzu uwielbia prostotę i naturalność. Choć jedzenie to jej największa pasja i sposób na życie, interesuje się również literaturą i… wojskowością.