Ika Graboń to młoda i dynamiczna baristka, trener, certyfikowany sędzia Mistrzostw Polski Barista, a także Mistrzostw Polski Brewers Cup i Mistrzostw Polski Latte, która w swojej najnowszej książce zabiera nas w fascynującą podróż do świata kawy.

IMG_2249-683x1024 Kawa - instrukcja obsługi

Swoje doświadczenia z kofeinowym trunkiem opisuje w humorystyczny sposób, dzięki czemu odkrywanie tajemnic brązowych ziaren staje się prawdziwą przygodą.

IMG_2260-1024x683 Kawa - instrukcja obsługi

Nie jest to zwykły poradnik jak zaparzyć idealną kawę, gdy przyjdzie teściowa- Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie to coś znacznie bardziej ekscytującego. W swojej książce, Ika uczy nas jak smakować, pobudzać zmysły, tak by zatracić się w chwili i pokochać rytuał picia kawy na nowo.

IMG_2247-1024x683 Kawa - instrukcja obsługi

Członkini Specialty Coffee Association roztaczając magiczną aurę, dzieli się z czytelnikami swoją ogromną wiedzą na temat historii ziaren, selekcji gatunków. Autorka zdradza nam również zdumiewające ciekawostki i magiczne sztuczki, dzięki którym każdy kolejny kubek kawy będzie wyjątkowy, po brzegi wypełniony szczęściem i pozytywną energią. Miłośnicy kofeiny zaklętej w filiżankach oraz bariści, po przeczytaniu tej lektury będą traktować ją jak ulubiony przewodnik po świecie kawosza.

IMG_2265-683x1024 Kawa - instrukcja obsługi IMG_2266-1024x683 Kawa - instrukcja obsługi

Podobno lekarze są napędzani kofeiną, programiści zamieniają kawę w kod, a technicy laboratoryjni rodzą się z kubkiem kawy w dłoni. Najlepsze randki to te przy kawie. Przy kawie się otwieramy, zawieramy przyjaźnie, zwierzamy, planujemy podbój świata. Kawa to magiczny napój, który zdanie „zostaw mnie w spokoju albo giń” zmienia w „dzień dobry, jak się masz?”, który wprawia w świetny nastrój, nadaje smak i rytm o poranku.

IMG_2270-683x1024 Kawa - instrukcja obsługiKsiążka „Kawa Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie” to energetyzująca, lekka książka napisana z ogromną pasją, którą można poczuć w każdym napisanym wersie. Polecamy na jesienne wieczory w towarzystwie kubka aromatycznego napoju z brązowych, palonych ziarenek.

IMG_2245-1024x683 Kawa - instrukcja obsługi

Więcej informacji o książce można znaleźć tu: bit.ly/Swiat_Kawy

 

 


Zwiedzaj z nami kawiarnie i pij kawę taniej dzięki aplikacji KofiUp
iOS – http://bit.ly/KofiUpiOS Android – http://bit.ly/KofiUpAndroid


Zdjęcia: Daniel Myhal

 

26fb6dfabf6094883ce02fbce54375da?s=100&d=mm&r=g Kawa - instrukcja obsługi

Aka, czyli młoda twórcza kobietka o zamiłowaniu do książek i wielkim sercu do wszystkiego co jest warte uwagi. Pasjonuje ją otaczające piękno, a także wszystko to co sprawia, iż świat nabiera kolorów. Zgłębia tajemnice kulinarne, zwinnie przedziera się przez magiczną krainę mody i z ogromną ciekawością śledzi najnowsze trendy. Fitmaniaczka, która wolne chwilę spędza na siłowni.