Pamiętam jak dziś, kiedy pierwszy raz wybrałam się do Marchewki z Groszkiem. To był gorący, letni dzień, a mój Tato, wiecznie zabiegany człowiek, postanowił, że właśnie tam zjemy obiad. Polecił mi wtedy racuchy z jabłkiem, mówiąc, że są wspaniałe i najlepsze. Spróbowałam – i stwierdziłam, że smakują dokładnie jak w domu. Puszyste i posypane cukrem pudrem – dokładnie takie, jak lubię. Od tego momentu chętnie tam wracałam, zwłaszcza, że nie miałam daleko do akademika, w którym wtedy mieszkałam. Teraz, będąc już po studiach, kierowana sentymentem i głodem, znów zajrzałam do tego miejsca.

20150323_1422502-1024x768 Marchewka z GroszkiemMarchewka z Groszkiem mieści się przy ulicy Mostowej, zaraz obok Placu Wolnica, zapraszając bardzo przyjemnym dla oka drewnianym wejściem. Restaurację tworzą trzy klimatyczne sale, gdzie na środku jednej z nich znajduje się lada, z wystawionymi ciastami marchewkowymi i innymi deserami, które w swoim menu proponuje restauracja.Od samego początku klimat miejsca tworzą meble, kolor ścian i muzyka.

Nie ma tam dźwięków typowych dla popularnych stacji radiowych, natomiast z głośników sączy się delikatny jazz. Oh, jak przyjemnie. Wspomniałam o meblach – tak, tak, każde krzesło i każdy stolik są z innego kompletu a mimo to – wszystko ze sobą idealnie współgra. Krzesła gięte, krzesła proste, krzesła z fantazyjnymi obiciami; stoły wielkie, stoły, okrągłe, stoły lekko rzeźbione. Przyjemne jest to wszystko dla oka. I ten półmrok w sali, w której usiadłam! Idealnie. Na parapetach rosną rośliny, a na ścianach wiszą półki pełne ciekawych bibelotów. Jest nawet kącik dla dzieci, które lubią rozrabiać podczas gdy rodzice jedzą. Miły akcent, a wciąż rzadko spotykany.

20150323_14281222-768x1024 Marchewka z GroszkiemPrzeglądam menu – duży wybór dań, największy wybór tych mięsnych. Niestety, jestem pescatarianką, więc mój wzrok pada na ryby. Pstrągi, łososie, dorsze… Hm, jednak nie. Całe menu to głównie polska kuchnia – znajdą się i pierogi, i bigos, i zupa pomidorowa, i bitki wołowe… Najpiękniejsze są ceny – nie wygórowane, a smak potraw mówi sam za siebie. W końcu zdecydowałam się na gołąbki z marchewką i groszkiem – ich specjał, ale niestety już się skończyły. Zamówiłam więc naleśniki czerwono-zielone, czyli z brokułami i szpinakiem oraz kompot.

20150323_1438482-1024x768 Marchewka z Groszkiem Na zamówienie nie czekałam długo. Naleśniki nadziane były po same końce. Ciasto zostało doprawione przecierem pomidorowym i ziołami prowansalskimi. Przepyszne, zwłaszcza, że szpinak „chodził za mną” od ponad tygodnia. Mniam! I zapłaciłam naprawdę niewiele – 15zł, a wyszłam stamtąd całkiem syta. No i kompot! Pyszny, bardzo intensywnie owocowy. Z przyjemnością wypiłam i z przyjemnością do Marchewki z Groszkiem wrócę.

ADRES:
ul. Mostowa 2, Kraków
Zobacz na mapach Google

KONTAKT:
tel. 12 430 07 95
www: Marchewka z Groszkiem
  

GODZINY OTWARCIA:
Codziennie od 9:00 do 22:00

c4912bc5f5c79e26c3f9a8db28eceb52?s=100&d=mm&r=g Marchewka z Groszkiem

O sobie samej mówi: Dziecko Szczęścia. W genach dostała figurę, której nie obchodzi ilość kalorii, więc nie odmawia sobie przyjemności jedzenia. Nade wszystko kocha ludzi, podróże i fotografię. Nie wyobraża sobie poranka bez delikatnych brzmień muzyki chillout i herbaty.