O co chodzi z tym „maluchem” obklejonym jedno-groszówkami stojącym na krakowskim Kazimierzu?

IMG_9426-HDR4 Old Timers GarageMuzeum? Wystawa? Sklep motoryzacyjny?
Tym razem postanowiłem to sprawdzić. Przechodziłem koło niego wielokrotnie. Zazwyczaj był otoczony grupką ludzi robiących sobie zdjęcia pamiątkowe. Ciężko przejść obok obojętnie.
Ciekawość z dnia na dzień była coraz większa więc postanowiłem wejść do środka. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że owy „maluch” to dopiero początek…
Ale po kolei. Było poniedziałkowe popołudnie, a ja bardzo potrzebowałem kawy. Mocnej.
Byłem na Kazimierzu i przechodząc ulicą Wawrzyńca znów ujrzałem Fiata 126p i wiesz co? Znów ludzie robili sobie z nim zdjęcia.

Po wejściu do lokalu pierwsze co rzuciło mi się w oczy to dużo szarości, drewna, złota i… części samochodowych. Nie ukrywam, że jako facetowi bardzo przypadło mi to do gustu. Zamówiłem kawę i usiadłem wygodnie przy stole. Czas na chwilę zatrzymał się w miejscu. Gdy mieszkasz w danym mieście od urodzenia i znasz wszystkie miejsca na pamięć, ciężko Cię czymkolwiek zaskoczyć. Ja natomiast popijając kawę przypomniałem sobie przygody Detektywa Franka Bullitt’a, słynny pościg oraz kilka innych scen z amerykańskiego kina.

Dlaczego tak się stało? Myślę, że ktoś wsadził bardzo dużo pracy w wykończenie wnętrza, tak żebym jako klient na chwilę oderwał się od rzeczywistości i monotonii życia codziennego.
Jeśli twoja wyobraźnia potrzebuje mocniejszych bodźców do działania to usiądź na chwilę na tej kanapie:

IMG_9410-HDR4 Old Timers GaragePrzyjemnie, prawda?
Lokal nazywa się „Old Timers Garage” i mieści na ul. Wawrzyńca 22, krakowski Kazimierz, pomiędzy Skwerem Judah i Corner Burgerem. Co m.in. możesz wypić na miejscu? Oprócz pysznej kawy czy herbaty do wyboru masz piwa lane i butelkowane. Ja zwróciłem uwagę na menu ze ściany i takie pozycje jak Buck Riviera, Tatanka Garage oraz Ford Torino GT. Nie da sie ukryć że w tym lokalu wszystko współgra ze sobą. Oprawa muzyczna jak i wizualna jest spójna. Rockowe klasyki i wszędobylskie części samochodowe spowodują, że nawet szybka kawa będzie smakować wyjątkowo dobrze.

IMG_9283-HDR7 Old Timers Garage IMG_9297-HDR7 Old Timers GarageIMG_9311-HDR7 Old Timers GarageBarman przekonywał mnie, że słyną z niesamowitych drinków, których nie wypijesz nigdzie indziej. Ja nie miałem okazji się przekonać bo wpadłem na szybką kawę i wróciłem do swoich obowiązków ale ta myśl kiełkuje w mojej głowie i chyba trzeba będzie tam wrócić i sprawdzić czy mówił prawdę. Ale to już w większym gronie. Być może Ty sprawdzisz to wcześniej – daj znać jak było. Nie zapomnij też pstryknąć sobie selfie z „maluchem”!

IMG_9418-HDR4 Old Timers Garage IMG_9369-HDR5 Old Timers GarageJedyne co bym zmienił to menu. W sensie jego szatę graficzną. Nie byłbym sobą gdybym się do czegoś nie przyczepił ale akurat w tym lokalu ciężko o jakieś minusy związane z wystrojem czy klimatem bo jak nadmieniłem wcześniej – widać, że ktoś poświęcił sporo czasu, pracy i pewnie pasji w urządzenie wnętrza tak by zapadało w pamięci na dłużej. Sporo jest w Krakowie lokali zwykłych, bezpłciowych. Z pewnością Old Timers Garage wyróżnia się na tle pozostałych i jest bardzo ciekawym miejscem na mapie krakowskiej gastronomii.

 

ADRES:
ul. Wawrzyńca 22, Kraków

KONTAKT:
tel. 514 741 810
www: Krakow.old-timers.pl
e-mail: krakow@old-timers.pl

GODZINY OTWARCIA:
Cały tydzień od 10:00 do 04:00

ea904ce46f42d5b5b230abd0508d75de?s=100&d=mm&r=g Old Timers Garage

Krakus z krwi i kości. Wybredny. Marudny. Wymagający. Wciąż poszukujący nowych, ciekawych miejsc. Nie lubi amatorszczyzny i robienia rzeczy „po łebkach”. Docenia ciężka pracę i pasję.