smakosze-białe-koło1-300x300 O nas

O blogu

Smakosze kawosze to subiektywny blog i przewodnik po Krakowskiej gastronomii. Piszemy recenzje restauracji, kawiarni, pubów, a w zasadzie piszemy o wszystkim co ma związek z jedzeniem poza domem. Na blogu znajdziesz informacje o nowych miejscach i wydarzeniach kulinarnych, wiec jeśli chcesz być na bieżąco i zawsze wiedzieć gdzie pójść na śniadanie, lunch, kolacje, a także gdzie zabrać swoją drugą połówkę na romantyczną randkę, bądź przyjaciół na kawę lub piwo to właśnie jest to miejsce dla Ciebie.

Kim jesteśmy

Jesteśmy pasjonatami odkrywania nowych miejsc,  smakoszami przeróżnych potraw i słodkości, a przede wszystkim kawoszami, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez pachnącej, świeżo zaparzonej kawy. Nie jesteśmy krytykami kulinarnymi bądź zawodowymi kiperami, a wszystkie nasze opinie i recenzje są naszą subiektywną oceną wrażeń z naszych wizyt.

Poznajcie nas

Ewelina – pasjonatka architektury, sztuki i dobrych dowcipów, z duszą okraszoną zamiłowaniem do pisania i literatury. Nieodłącznie współistnieje także ze światem muzyki oraz kawy

Michał – Krakus z krwi i kości. Wybredny. Marudny. Wymagający. Wciąż poszukujący nowych, ciekawych miejsc. Nie lubi amatorszczyzny i robienia rzeczy „po łebkach”. Docenia ciężka pracę i pasję.

 Karolina – Recenzentka, początkująca dziennikarka. Pasjonatka perfekcjonizmu oraz minimalistycznych rozwiązań. Hołduje klasyce, choć zdarza się jej eksperymentować. Interesuje się amerykanistyką i prawem. Kawa jest nieodłącznym elementem jej życia – siłą napędową ambicji i azylem relaksu.

Anna Su – Antropolożka kuchni, dziennikarka, muzeolożka. Przeciwniczka chemii w kuchni i złych manier w jadalni. Na talerzu uwielbia prostotę i naturalność. Choć jedzenie to jej największa pasja i sposób na życie, interesuje się również literaturą i… wojskowością.

Agna – Wirtuozka kuchni ekonomicznej, maestra dobrego jedzenia. Pasjonatka street food i tradycyjnej kuchni domowej. Nie podnieca się ani vega-modą, ani obsesją jedzenia fit i bezglutenowego. Je dla przyjemności. Wierzy, że jedzenie w samotności sprzyja tyciu, dlatego w podróże po knajpach zabiera swojego niemieckiego narzeczonego, wychowanego na curry wurście, jarmużu i szwajcarskim fondue. Lubi nowości, pod warunkiem, że ich wcześniej próbowała 🙂
Sylwia – Pasjonatka gotowania i podróży. Zakochana w kawie i Włoszech. Nie usiedzi w jednym miejscu dłużej niż 5 minut. Najbardziej lubi robić milion rzeczy na raz i w każdej z nich być perfekcyjna.
Aka – młoda twórcza kobietka o zamiłowaniu do książek i wielkim sercu do wszystkiego co jest warte uwagi. Pasjonuje ją otaczające piękno, a także wszystko to co sprawia, iż świat nabiera kolorów.  Zgłębia tajemnice kulinarne, zwinnie przedziera się przez magiczną krainę mody i z ogromną ciekawością śledzi najnowsze trendy.
Anna K. – Kawiarka, herbatnik i winniczka. A tak niezupełnie serio, baristka ciągle poszukująca balansu smaku i idealnej filiżanki kawy. Lub dwóch. Na co dzień parzę kawki w jednej z krakowskich kawiarni, a teraz wraz z blogiem Smakosze Kawosze trzymam rękę na bijącym coraz szybciej, kawowym pulsie Krakowa.

Daniel – Kawosz , rekomendowany fotograf Google, zafascynowany rynkiem startupowym i fan nowinek technologicznych. Ojciec dyrektor odpowiedzialny za rozwój całego projektu SmakoszeKawosze.

Kontakt: daniel@smakoszekawosze.pl
tel. 510750291