Jeśli szukasz miejsca, które jest czymś więcej niż restauracja, to musisz odwiedzić tę nową knajpkę w kompleksie Tytano.

Pinakoteka jest nieco ukryta wśród innych lokali przy Dolnych Młynów 10. Niewielka powierzchnia skrywa w sobie jednak wiele smacznej kuchni, wyśmienitych drinków i aromatycznej kawy. Spory wybór gier planszowych i książek, piękne obrazy i fotografie, a także pokłady dobrej muzyki i energii to zdecydowanie wizytówka Pinakoteki.

Cyklicznie odbywają się tutaj wernisaże i koncerty uzdolnionych twórców. Bywa wtedy naprawdę tłoczno, co  tylko świadczy o tym, że Pinakoteka to idealny wybór dla koneserów dobrego jedzenia oraz muzyki i sztuki.

Wnętrze jest utrzymane w nowoczesnym industrialnym stylu, jednak sprawia wrażenie bardzo przytulnego. Kameralność miejsca daje gwarancję, że sprawdzi się ono podczas randki, pracy freelancera przy kawie czy wypadu na kraftowe piwo ze znajomymi.

Ja zdecydowałam się na cappuccino które zamawiane przez aplikacją KofiUp dostaje w świetnej cenie, i oczywiście było wyśmienite. Nie mogłam odmówić sobie jednego z deserów. Orzeźwiający mus cytrynowy z piernikowymi ciasteczkami był strzałem w dziesiątkę! Mogę polecić także daktylowe ciasto, które wręcz rozpływa się w ustach. Pinakoteka to nie tylko pyszne desery, ale również świetne burgery, zupy i dania główne. Od poniedziałku do piątku pojawiają się różnorodne zestawy lunchowe. Niedawno zostały wprowadzone do menu także zdrowe i smaczne koktajle.

Obsługa jest bardzo życzliwa i pomocna, niezależnie od ilości gości w lokalu. Kiedy jest się witanym i żegnanym życzliwym uśmiechem, aż chce się tu wracać.


ADRES:
ul. Dolnych Młynów 10/5, Kraków

KONTAKT:
tel. 514 840 254

Facebook

 


Zwiedzaj z nami kawiarnie i pij kawę taniej dzięki aplikacji KofiUp
iOS – http://bit.ly/KofiUpiOS Android – http://bit.ly/KofiUpAndroid


Zdjęcia: Daniel Myhal

Miłośniczka dobrej kuchni i literatury. Pasjonatka pieczenia i rękodzieła. W wolnych chwilach pisze wiersze lub plotkuje w którymś z krakowskich lokali przy filiżance kawy lub kieliszku wina.