Meksyk kojarzy nam się przede wszystkim z Mariachi, sombrero, nachosami oraz tequilą. Szybką podróż w ten czar zapewni nam restauracja The Mexican.

2-1024x828 The Mexican

Zostałam tam zaproszona przez przystojnego Amigo ubranego w poncho oraz sombrero. Wewnątrz restauracji poczułam meksykański klimat. Ściany w ciepłych kolorach, przebrani kelnerzy oraz kelnerki, goście w sombrero i oczywiście muzyka na żywo przez samych Mariachi.

Zostałam bardzo szybko powitana przez kelnerkę, która zaraz po znalezieniu dla mnie stolika przyniosła na poczęstunek nachosy z dość pikantnym sosem. Nie zjadłam ich zbyt wiele, ponieważ nie jestem miłośniczką ostrych potraw.

4 The Mexican

Menu było pełne meksykańskich potraw pikantnych jak i łagodnych oraz wielu napoi w tym alkoholowych np. Margarita Grande w różnych smakach. Skusiłam się na „Quesadillas de pollo” – z pieczonym filetem z kurczaka oraz szot tequili. Istnieją powszechne sposoby picia meksykańskiego trunku. Jeden z nich polega na początkowym posypaniu dłoni solą, skosztowaniu jej, wypiciu kieliszka alkoholu i zagryzieniu cytryną. Wszystko to przekazała mi kelnerka przed wypiciem. 5 The MexicanCzekałam na potrawę około 15 minut i uważam, że było warto. Pokrojone kawałki z ogromną ilością sera oraz kurczaka. To co naprawdę lubię. Do tego sos tym razem łagodny. Z wielką ochotą zabrałam się za potrawę i w połowie przypomniałam sobie uppss… miałam zrobić zdjęcie 😉 Na prawdę pyszne danie w przystępnej cenie 17zł.

3 The Mexican

The Mexican trafiło w moje kubki smakowe pomimo nieudanego poczęstunku. Do tego bardzo miła obsługa, duża przestrzeń i wyjątkowe ozdoby. Menu jest nie tylko dla wielbicieli pikantnych potraw, ale także dla tych którzy wolą zjeść w łagodnej wersji. Miejsce idealne na romantyczną kolację jak i rodzinny wypad. Restauracja przewidziała wiele atrakcji np. fotografię z napisem WANTED, która za zgodą gościa jest wieszana na suficie.

6 The Mexican

Na krakowskim rynku jest dość sporo meksykańskich restauracji a ta na ich tle naprawdę się wyróżnia poprzez cenę oraz jakość potraw. Polecam !!!

ADRES:

ul. Floriańska 34, Kraków
Zobacz na mapach Google

KONTAKT:

tel: 500 103 100
mexican.pl

 

GODZINY OTWARCIA:
od niedzieli do środy 11:30 – 24:00
od czwartku do soboty 11:30 – 01:00

b525e8387e2d8120a2fe29818c2cf7d0?s=100&d=mm&r=g The Mexican

Wieczna marzycielka,która chce zwiedzić cały świat. Wielbicielka muzyki Drum and Bass, która łączy ludzi. Na co dzień uśmiechnięta i pełna energii. Interesuję się sportem, sztuką negocjacji oraz kosmetyką.